Bunlardan “SİİRT’LE İLGİLİ ANEKDOTLAR” kitabı benimle birlikte Büyük Oğlum Muhammed Fatih Arıtürk tarafından vücuda getirilmiştir. 1995 yılında yayımlanan “Siirtli Halk Şairi Ahmet ARITÜRK’ÜN GÖNÜL DEFTERİNDEN” adlı kitabım, ilk eserimdir. 2020 yılında vefat eden ikizim Mehmet Metin Arıtürk ile birlikte 4 kardeşiz.

 • Bu yüzden her sezonda evinizi yıkayıp 3-4 senede bir ise bakım için boyamanızı öneririz.
 • Bu kampanyalardan en iyi şekilde yararlanabilmek için bazı stratejiler izlemeniz gerekmektedir.
 • Kullanılan malzemelerde insan sağlığına zararlı herhangi bir madde olmamasına dikkat edin.
 • Prefabrik evlerin fiyatlandırılmasında farklı özellikler eklenirse fiyatlar değişkenlik gösterebilir.
 • Burada bir prefabrik evin imalatını ve prefabrik evin ve çelik evin kurulu halde örneklerini görüp deneyimleyebileceksiniz.
 • Bu noktalara dikkat ederek, 2024 kampanyalı prefabrik evler arasından sizin için en uygun olanı seçebilir ve uygun koşullarla ev sahibi olabilirsiniz.

Prefabrik evler inşaat süresi hem kısadır hem de iklim ve mevsime bağlı değildir. Depreme betonarme evlere göre çok daha fazla dayanıklıdır, Tüm maliyetler sözleşme anında belirlenerek sabitlenir. Mesela bir prefabrik evde dış duvar kalınlığı 10 cm iç duvar kalınlığı 6 cm ‘dir. Ekstradan bu prefabrik ev duvarlarının izolasyon malzemesi strafordan taş yününe çevrilebilir. Başka bir örnek vermek gerekirse Çatıya ya ekstra olarak izolasyonu artırmak için osb 3 ve membran eklenebilir.

Mimarlık ofisi bununla alakalı bir ruhsat dosyası hazırlayacak ve bu hazırlamış olduğu ruhsat dosyasında bir elektrik projesi bir mekanik projesi bir mimari proje ve birde statik proje bulunmaktadır ve bu dosyayı belediyenin fen işlerine sunmaktadır. Fen işleri ise dosya uygun olduğunda onay verecektir ve ruhsat alınacaktır. İdeal Ev, Prefabrik Evim ve Idealmod gibi birçok firma, çeşitli koşullar ve avantajlarla kampanyalı prefabrik evler sunmaktadır. Bu kampanyalardan en iyi şekilde yararlanabilmek için bazı stratejiler izlemeniz gerekmektedir. İmarlı arsa herhangi bir yapının bu arsaya yapılabileceğini ifade eder, imarlı arsaya prefabrik ev almak için öncelikle mimarlık ofisine gidilmeli ve oradan kaç metre kare yapılabileceğini öğrenmesi gerekmektedir.

İstediğimiz Plan ve Dış Görünüşte Prefabrik Ev Yaptırılabilir Mi?

Binanın taşıyıcı kolonlarının olduğu yerleri ayarlayıp ona göre kalıplarının çakılması. Kullanılan malzemelerde insan sağlığına zararlı herhangi bir madde olmamasına dikkat edin. Yine 2008 yılında “MESNEVİ’DEN ÖĞÜTLER” ile SİİRT’LE İLGİLİ ANEKDOTLAR adları altında kitaplarım yayımlandı.

Hangi İllere Prefabrik Ev Yapıyoruz ?

Yani 1000 metrekare bir arsanız varsa ve yüzde 20 imarınız bulunuyorsa buraya 200 m2 ev yapabilirsiniz tabi yoldan 5 metre komşudan 3 metre çekmeleri gerçekleştirdikten sonra bunu yapabilirsiniz. Bu bilgiyi derinlemesine arsanızın olduğu yerde ki bir mimarlık ofisine sormalısınız. Şunu da belirteyim, gazetecilik dışında uğraş alanlarımın başında yine halk hizmetlerine yönelik dernek çalışmalarım olmuştur. Uzun yıllar, Siirt Çarşı Camii Dernek Başkanlığı, Siirt Ulu Camii Dernek Başkanlığı ve Tillo Hazret-i Fakirullah Dernek Başkanlıkları yanı sıra birçok derneklerde, başkan yardımcılığı, yönetim kurulu üyeliği yaptım. Yazılarımda ve haberlerimde Hazret-i Veyselkarani ve İbrahim Hakkı Hazretleri için anma törenleri  düzenlenmesi konularını sık-sık gündeme getirmemin de etkisiyle, etkinlikler düzenlenmesine vesile olmak yanında, kimi etkinliklerde konuşmacı olarak görev aldım. Hazret-i Veyselkarani ile ilgili 3 şiirim Kültür Bakanlığınca bestelenmiş olup zaman-zaman düzenlenen anma etkinliklerinde yerel sanatçılar tarafından icra edilmiştir.

Orhangazi İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ziraat Odası tarafından yapılan incelemelere göre bu yıl Orhangazi bölgesinde beklenen zeytin rekoltesinin 55 ile 60 bin TON arasında olması bekleniyor. Bu evlerimizi modelleri görerek aslında sınırlarımız net bir şekilde anlayabilirsiniz. Yine gazetecilik mesleği içinde yurt genelinde yayın yapan bazı gazetelerin ve ajansların SİİRT MUHABİRLİĞİNİ yaptım. Bunlar arasında MİLA MİLLİ HABER AJANSI, AK AJANS, TERCÜMAN VE GÜNAYDIN gibi gazeteler bulunmaktadır. Ve son olarak 2011 yılında yayımlanan “AŞKIN KİTABI” adlarını verdiğim eserlerim bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra prefabrik yatakhane, prefabrik yemekhane, prefabrik okul, prefabrik hastanelerde kurmaktayız. Kampanyalı Prefabrik ev fiyatları her firmada özellik olarak değişmektedir. Fakat biz firma olarak diğer firmalardan ayrı kampanyalı evlerimizde 2.50 tavan yüksekliği ve kendinden ahşap desenli bir yapı yapmaktayız. Bu kampanyalı ev seçenekleri sayesinde, ev sahibi olmak isteyenler için büyük bir fırsat sunulmaktadır.

Bu fırsatlardan yararlanmak için kampanyalı ev satın alırken dikkat edilmesi gereken ipuçları bulunmaktadır. Örneğin, ödeme planı, teslimat süresi, ekstralar gibi detayları incelemek, uygun bir kampanyalı prefabrik ev sahibi olmak için önemlidir. Ayrıca, kampanyalardan yararlanma stratejileri geliştirerek, bütçenize uygun bir prefabrik ev sahibi olabilirsiniz.

Prefabrik evler, günümüzde giderek daha popüler hale gelmekte ve birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu yazıda, prefabrik evlerin avantajları, kampanyalı ev seçenekleri, prefabrik ev kampanya koşulları, ekonomik prefabrik ev fırsatları, kampanyalı 7slots promosyon kodu ev satın alma ipuçları ve prefabrik ev kampanyalarından yararlanma stratejileri gibi konuları ele alacağız. Eğer siz de uygun fiyatlı ve kullanışlı bir ev sahibi olmak istiyorsanız, bu yazıda paylaştığımız bilgiler sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Share

  Post comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  go top